Czcionki ozdobne na zaproszeniach ślubnych

Projektując nasze zaproszenia ślubne musimy zwrócić uwagę nie tylko na sam ich wygląd, ale również na wiele innych szczegółów. Przede wszystkim, aby były one spójne estetycznie, należy pamiętać o wyborze takiej czcionki, która będzie idealnie korespondowała z jego stylem i samą treścią. W zaproszeniach prostych, wręcz minimalistycznych doskonale sprawdzą się również takie też fonty, jednak również te fantazyjne mogą stanowić ich jedyną ozdobę. Ponadto nie należy zapominać, że krój pisma powinien podobać się narzeczonym, jednak przede wszystkim być czytelny.

RODZAJE CZCIONEK

Ich wybór jest ogromny. Podstawowy podział to:

  • skryptowe, czyli bardzo eleganckie, mające ozdobny charakter i imitujące odręczne pismo – sprawdzą się one doskonale w przypadku tradycyjnych zaproszeń;
  • szeryfowe – zawierają one proste lub ukośne niewielkie linie (tak zwane szeryfy), które zwiększają czytelność czcionki i są pomocne w czytaniu, najpopularniejsze z nich to Times New Roman czy MS Serif;
  • bezszeryfowe, czyli pozbawione jakichkolwiek ozdobników, na przykład Arial lub Verdana.

Dwa ostatnie rodzaje znajdują zastosowanie w oszczędnych w formie, nowoczesnych zaproszeniach ślubnych.

JAKI KOLOR CZCIONKI WYBRAĆ?

W tym wypadku również obowiązują określone zasady. Mianowicie czcionka na zaproszeniach o bardzo formalnym charakterze zawsze powinna mieć kolor czarny. W tych mniej sformalizowanych możemy użyć koloru granatowego, grafitowego czy bordowego. Możemy także pokusić się o „przemycenie” mocniejszych akcentów na przykład przy imionach narzeczonych.

POLSKIE ZNAKI

Niezmiernie istotne jest aby pamiętać, że w niektórych czcionkach nadal nie występują polskie znaki takie jak na przykład „ł”, „ś” czy „ń”. Dlatego bardzo ważne aby to sprawdzić przed ich doborem. Jeśli nie mamy pewności w tym zakresie możemy skonsultować to z firmą realizującą zlecenie. Zawsze lepiej posiłkować się informacjami zaczerpniętymi u źródła i nie być skazanym na niemiłą niespodziankę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.