Czy warto zamawiać próbki zaproszeń ślubnych?

Każda para przyszłych małżonków pragnie, aby ich ślub i późniejsze wesele były wyjątkowe. Już samo planowanie uroczystości zaczyna się bardzo często nawet rok wcześniej. Obecnie na polskim rynku coraz popularniejsze staja się także usługi tak zwanych wedding plannerów, jednak jak na razie to sami narzeczeni najczęściej zajmują się zaplanowaniem swojego wesela. Aby nie zapomnieć o wszystkich szczegółach dobrym pomysłem jest przygotowanie konspektu (wraz z ramowymi datami) zawierającego poszczególne kwestie, których należy dopilnować.

PAMIĘTAJCIE O TERMINACH

Należy mieć na uwadze, że już chociażby rezerwacja restauracji czy sali weselnej powinna być dokonana co najmniej sześć miesięcy przed uroczystością (w przypadku bardzo popularnych miejsc termin należy zabukować nawet rok przed ślubem ). W wypadku zaproszeń ślubnych jest to szczególnie istotne. Trzeba bowiem pamiętać o ustaleniu listy gości ( może ona nieco się zmieniać, więc zawsze warto zamówić kilka niewypełnionych zaproszeń, gdzie nazwiska gości możemy w razie potrzeby uzupełnić samodzielnie) aby drukarnia miała czas na realizację zamówienia.

PO CO ZAMAWIAĆ PRÓBKI ZAPROSZEŃ ŚLUBNYCH?

Przed złożeniem właściwego zamówienia polecamy zamówienie próbek zaproszeń ślubnych, którymi jesteśmy zainteresowani. Jest to wskazane dlatego, że często zdjęcia z katalogu na stronie internetowej mogą nie oddawać w pełni ich wyglądu czy też po prostu łatwiej nam się będzie zdecydować porównując na podstawie gotowych wyrobów, a nie zdjęć. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dokładnie zobaczyć użyte kolory czy poznać fakturę użytego papieru.

KIEDY WYSYŁAĆ ZAPROSZENIA NA ŚLUB?

Zamówienie wspomnianych wyżej próbek odpowiednio wcześniej jest również ważne z punktu widzenia samego terminu wysyłania już właściwych zaproszeń do poszczególnych gości. Niektórym z nich wręczamy je też osobiście, więc tym bardziej musimy mieć odpowiedni margines czasowy. Przyjmuje się, że w dobrym tonie jest dostarczenie zaproszenia na około trzy miesiące przed datą ślubu. Pozwoli to na zarezerwowanie sobie czasu przez gości na to wydarzenie, jak również na potwierdzenie ich obecności.

Dlatego radzimy abyście nie czekali z tym do ostatniej chwili i zadbali o odpowiednio wcześniejsze wysłanie zaproszeń ślubnych. Wszak w jednym z najważniejszych z dni waszego życia pragniecie mieć u swojego boku rodzinę i przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.